Skip links

Trakya Sohbet

Türkiye’nin güney batısına kalan bölgemiz olan Trakya Bölgesine ait Trakya sohbet odalarına hoş geldiniz. Sitemiz içerisinde trakya bölgesine ait bir çok kullanıcının bir arada özgürce sohbet edebildikleri bu güzel platform içerisinde sizde yerinizi almaya hazır olun.

Trakya Köklü ve Etnik Bir Topluluktur.

Trakya bölgesi içerisinde bir çok etkin farklılıklar ve kültürleri içerisinde barındıran dışarıdan baktığınızda pek bir fark göremeyecek olsanız da içerisinde farklı kökenlere bağlı bir çok topluluğu bünyesinde barındırmaktadır.

Trakya toplumunun yoğunluğu balkan ülkelerinden 1935’lerden başlayan 1992 ‘de bilinen şekilde son bulan göçmenlerin oluşturduğu bir toplumdur. Bulgaristan, Mekadonya, Yunanistan, Yugoslavya, Romanya gibi bir çok balkan ülkesinden ülkemize göçerek bugün ki Trakya toplumunu bir araya getiren yapı taşlarnı bir araya getirmişlerdir.

Trakyalılar’ın kendilerine göre ayırabileceğiniz bağlı bulundukları etnik isimleri de bulunmaktadır. Pomak, Gacal gibi tanımlarla karşılaşabilirsiniz.  Pomak trakyanın yerlisi, Gacal ise soydaşlara genelde söylendiği bilinmektedir.

trakya sohbet

Trakya Toplumu Traklardan Gelmektedir.

Trakya bölgesi antik çağlardan beridir yerleşik hayatta bulunan bir toplumdur aslında ve Traklardan gelmektedir bu nedenle bölgeye aslında Trakya denmektedir. Büyük iskender bu toprakları savaşlarda kazandıktan sonra bu cografya’daki insanlar asimile olarak değişmeye başlamışlardır, O dönemlerdeki başkentleri de Troya olarak bilinirdi.

Şuan için Trakya toplumu için sakin, iyi huylu, hırsları olmayan kendi hallerinde hafif alkol merakı olan 😉 bir toplum olarak bilinirken Traklar ise barbar bir toplum olarak bilinirmiş ve bu toplum oldukça savaşcı ve kimsenin bulaşmak istemeyeceği bir toplum olarak bilinirmiş. 

Turkarkadas.com – Trakya Sohbet’in Başlangıç Noktası

Turkarkadas.com 2002 yılından bu zamana kadar bölgesel ve şehirsel şekilde sohbet imkanı sağlayabilen bir platform olarak kabul görmüş köklü bir sitedir. Site içerisinde Trakya Sohbet Odaları içerisinde her hangi bir ücret veya engeller ile karşılaşmadan üye olabilir ve sınırsızca sohbet yapabilirsiniz. Trakya Sohbet odalarına bağlanmak için mobil trakya sohbet odaları programları üzerinden aynı zamanda android işletim sistemine bağlı tüm cihazlarınızdan günün her saatinde 7/24 sohbet imkanı veren sohbet chat odalarımıza giriş sağlayabilirsiniz.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.