Soğuk Algınlığı

Sponsorlu Bağlantılar

Grip ve soğuk algınlığı durumunda doktora gidilse de 7 günde evde kendi tedavi şeklimizle meyveler sebzeler çorbalar şeklinde yaptığımız tedavide de bir haftada geçer diye bir tabirimiz vardır. Vücudumuzun bağışıklık sisteminin düştüğü dönemlerde ve yorgunluk belirtilerinin arttığı zamanlarda oluşmaktadır.
Soğuk algınlığı belirtileri bunlardır. Herhangi bir virüs ya da bakteriden kaynaklanan bir rahatsızlık değildir. Farkındaysanız soğuk algınlığı döneminde doktorlar bizlere istirahat etmemizi ve bol miktarda suyla birlikte. Vitamin gurubunu tüketmemizi önerirler. Her baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve kas ağrısı soğuk algınlığı anlamına gelmez. Soğuk algınlığını ancak laboratuar ortamında neticelendirebiliriz. Soğuk algınlığında ateş birden değil yavaş yükselir.

Soğuk algınlığından korunmak için kış aylarında vücudu dinç ve zinde tutacak meyveler ve sebzeler tüketilmelidir. Alternatif tıpta yardımcı olur. Örneğin meyve çayları ve bazı bitki çayları soğuk algınlığından korunma yollarından birkaç çözüm yoludur. Sıcak mürver meyvesi şurubu, diğer kırmızı meyve suları, C vitaminli taze sıkılmış meyve suları bu dönemde en büyük dosttur.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar