Selüliti Önlemenin Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Selülit günümüzde birçok kadında görülen bir cilt rahatsızlığı. Cilt rahatsızlığı çünkü selülit fazla yağlı vücutlarda oluştuğu gibi az yağlı vücutlarda da oluşabiliyor.
Selülitin başlıca nedenleri arasında sağlıksız beslenme ve spor yapmama yatıyor. Selülit özellikle sık sık fast food, yağlı, hamur işi ve karbonhidratlı beslenenlerde görülüyor. Ayrıca asitli içeceklerde selülit yapanlar kategorisinde.

Selülitlere sahip olmak için illa ki şişman olmaya gerek yok. Bir çok zayıf ve ince bünyede de selülit görülmektedir. Çünkü vücut yağları eşit oranda dağılmaz.

Selülitten kurtulmak için dengeli beslenmeli ve en önemlisi spor yapmalıyız. Her insanın yağlanan bölgesi farklıdır. Kiminin yağları göbek bölgesinde kiminde kalçada kiminde ise belde toplanır. İlk önce yağlanan bölgeyi tespit etmeli ve o bölgeyi çalıştıran o bölgedeki kasları harekete geçiren sporları yapmakta fayda var. Bu sayede selülitli bölge yavaş yavaş eriyerek fazla yağ tabakasından kurtulur ve tekrardan normal bir görüntüye kavuşur.

Spor ve beslenmenin yanında son yıllarda çıkan selülit kremleri de selülit tedavisnde oldukça işe yaramaktadır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar