Sağlığınız için Su için

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazan Ayı’nın yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle, vücudumuzun günlük su ihtiyacı hemen hemen iki katına çıkmaktadır. Hem oruç, hem de sıcaklık faktörlerinin aynı anda etki etmesi nedeniyle ter yoluyla kaybettiği suyu geri almaya çalışan vücudumuz; akşama kadar su içmediğimiz için bu ihtiyacını karşılayamıyor.

İftarlarda veya sahurlarda bir anda içtiğimiz 3-4 bardak suyun yararı çok fazla olmuyor vücudumuza. Çünkü susuzluktan yavaşlamış ve gün boyu ihtiyacını karşılayamadığımız bir bünye var. Suya yüklenerek sindirim sistemimizi de değiştirdiğimiz için içtiğimiz sular bir anda bütün ihtiyaç noktalarına ulaşamıyor, yarar beklerken aksine zarar dahi getirebiliyor.

Hem Ramazan Ayı’nda susamamak hem de vücut gereksinimlerimizi tam anlamıyla karşılayabilmek için iftar – sahur arasında olan sürede düzenli ve ölçülü olarak su içmeliyiz. Vücut, yavaş yavaş normal ölçüde aldığı suları ihtiyacı olan noktalara göndererek  bunlardan en üst düzeyde istifade edebilir. İnsanın içmesi gereken günlük su miktarını bu arada sıklaştırılmış periyotlarla karşılayabiliriz.

Ayrıca diğer gün kü susuzluğumuzu en aza indirmek için de iftar – sahur arasında düzenli olarak su içmeliyiz. Sahur da bir anda içtiğimiz sulardan daha faydalı ve yararlı olacaktır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar