Ramazan Bayramı

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazan bayramı süresi ve zamanı.

Hz. Muhammed ( sav ) tarafından Hicret’in 2. Yılından itibaren düzenlenen ve tüm Müslüman âlemi tarafından kutlanan dini bayrama ramazan bayramı denir. Ramazan bayramı 3 ayların sonuncusu olan ramazan ayında bereket ayı olarak bilinir ve kutlanır.

Ramazan bayramı ramazan ayı boyunca tutulan orucun bitiminde kutlanmaktadır. Bayramın ilk günü sabah namaza tüm Müslüman âleminin bayram namazını kılması farzdır. Bu bayramda birbirini tanıyan tanımayan herkes birbirlerinin bayramlarını kutlar.

Ramazan bayramın kaç gün olacağı bakanlar kurulu tarafından ve başbakan imzası ile her yıl bir genelgeyle yayımlanır. Bu yıl bayram ne zaman? Bu yıl bayram 27 Temmuzda başlayacak. Bu yıl bayram kaç gün sürecek. Bu yıl bayram 4 gün sürecek. Ramazan bayramı arefe günü 27 Temmuz 2014 de başlar ve 28, 29, 30 Temmuz Çarşamba ise bayramın 3. ve son günüdür. Bu yıl herkse bayramın Perşembe ile Cuma gününü de kapsayıp 9 gün olmasını istiyordu. Bu durum bu yıl cumhurbaşkanı seçimlerinden dolayı sürenin uzamayacağı yayımlanan genelge ile belirtilmiştir


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar