Ramazan Bayramı Namazı

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazan Bayramı namazı nasıl kılınır.

Hem Ramazan hem de Kurban bayramları namazlarını kılmak, Cuma namazı farz olan kişilere vaciptir. İlk olarak Ramazan bayramı namazı kılabilmek için cemaat olması gerekmektedir. Namaz iki rekattır ve ezan okunmamaktadır. Cuma namazında olduğu gibi bayram namazında da hutbe okunur ve sünnettir.

Bayram namazı kılınışı vakit namazlarının kılınışından farklıdır. İlk önce cemaat önce oluşturduktan sonra ‘’Niyet ettim Allah rızası için Ramazan Bayramı namazını kılmaya, uydum imama’’ diyerek niyet edilir. Tekbir alınır ve eller bağlanır. İmam ve cemaat içten Sübhanekeyi okur. Daha sonra üç kere tekbir alınır. İlk iki tekbirde eller bağlanmadan salıverilir. Üçüncü tekbirde ise eller tekrar bağlanır. Euzü Besmele çekildikten sonra cemaat Fatiha ve bir süre okur. Ardından rüku ve secde yapılıp ikinci rekatı kılmak için kalkılır. İmam birinci rekatta olduğu gibi Fatiha ve bir sure okuduktan sonra üç kere daha tekbir alınır ve dördüncü tekbirde rükuya gidilir. Secde yapıldıktan sonra selam verilerek namaz bitirilir.

Bayram namazı saati de normal namaz saatleri gibi yer yer değişiklik göstermektedir. Namazı kaçırmamak için internetten kendi yaşadığınız yerin bayram namazının saatine bakmanız gerekmektedir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar