Patates Salatası

Sponsorlu Bağlantılar

patates-salatası

Normal salatadan sıkılanların, ikramlarının yanında farklı seçenekler sunmak isteyenlerin, öğlen veya akşam yemeklerini geçiştirmek isteyenlerin en çok başvurduğu en pratik ve doyurucu yemeklerden birisidir patates salatası. Aslında gençlik çağına gelen her bayanın patates salatası nasıl yapılır gibi soruları olmuştur.
Yumurta, patates, soğan, maydanoz vb. içeriklerle zenginleştiği için tok tutma özelliğine de sahiptir.

Patates salatası malzemeleri:

-) 1 kilogram kadar patates (Yapacağınız miktara ve kişi sayısına bağlı olarak değiştirebilirsiniz.) (Patatesler haşlanmış olmalı.)
-) 1 adet marul – kıvırcık (Bu da ihtiyaca doğru orantı olarak değişebilir.)
-) 4 tane yeşil soğan
-) Maydanoz (1 demet yeterli olacaktır.)
-) İçerisine doğramak için 2 tane haşlanmış yumurta (Beyaz veya sarısı ayrımı yok, ikisi de olacak.)
-) 1 tane limon (suyu için)
-) Zeytinyağı ve nar ekşisi
-) Nane, tuz, kara biber, pul biber artık hangi baharatları seviyorsanız hepsi olabilir.

Patates salatası tarifi:

Patateslerinizi sağlığınız açısından yıkayarak işe başlayın. Patatesleri bir güzel haşlayıp suyunu süzdükten sonra biraz bekleyin ve elle tutulur sıcaklığa geldikten sonra kabuklarını soyun. Kabuklar yumuşak olduğu için zaten kolayca soyulacaktır. Soyduğunuz haşlanmış patatesleri, salatanızın içerisine konulacak şekilde doğrayın ve bir kaba koyup beklemeye alın. Marulları, maydanozu, soğanı yumurtayı, artık içerisine koymak istediğiniz ne varsa farklı bir kapta incecik (kendi zevkinize göre) doğrayın ve patateslerinizin olduğu kaba ilave edin. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra zeytin yağınızı güzelce gezdirin ve üzerine eklemek istediğiniz tuz, nane, limon suyu, kara biber ne varsa ekleyip hepsini birlikte harmanlayın. Tamamen karıştıktan sonra patates salatanız hazır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar