Madimak Olayı

Sponsorlu Bağlantılar

2 Temmuz 1993 günü büyük bir facia ile sallandı Türkiye. 2 Temmuz günü ülkemizin kalem tutan ellerini kırdılar. 2 Temmuz günü kendini vatana millete adamış aydınlarımızı diri diri canlı canlı yaktılar Türkiye’de.

Ve bugün Madımak oteli yangının üzerinden 20 yıl geçti. O günleri yaşayan bilir demişti bir büyüğüm ve orada o olay esnasında Sivas’ta bulunan bir büyüğüm ağzından dökülen sözler dahada acıttı içimi. Oğlum oradaki kalabalığın öfkesini yabancı bir insan görse’’ düşman üzerine savaşa gidiyorlar zannederdi.’’ Demişti.

Orda diri diri yakılan insanlara ceza vermek istedi sözde din adına bu işi yaptıklarını zanneden insanlar ama bilmiyorlar mıydı ki ‘’ Yakarak cezalandırmak Allah’a mahsus’’.

Tarihin tertemiz sayfalarına kara bir leke olarak gecti o gün. Ve tekrar belirtmek gerekir ki kalem tutan eller kırıldı. Düşünen beyinlerimizi yaktılar o gün.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar