Kurallar

* Turkarkadas.Com sohbet odalarında daha kaliteli, düzeyli ve neşeli bir ortamda sohbet edebilmeniz için aşağıda yazılan kurallara uymanız gerektiğini ve aksi takdirde yetkili sohbet yöneticilerinin sizleri sohbet odalarından atma (ban) hakkına sahip olduğunu hatırlatırız.

* 1) Sohbet odaları kanal genelinde veya özel mesajlarda, genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına aykırı; huzur bozucu davranışlarda bulunulamaz.

* 2) Sohbet odalarında arka arkaya ve sürekli olarak sözcükler veya cümleler girilemez (flood), spor takımlarına yönelik tezahüratlar yapılamaz.

* 3) Küfür, sakıncalı isim, pornografik olarak nitelendirilebilecek yazı, kelime ve rahatsız edici kelimeler içeren kullanıcı isimleri alınamaz.

* 4) Küfür etmek, rencide, ırkçı, tahrik ve tehdit edici davranışlarda bulunulamaz, reklam ve ticari amaç güden bildiriler, mesajlar gönderilemez.

* 5) Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sında belirtilen yasalara, uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazılamaz.

* 6) Gerektiği zaman sohbet ortamındaki düzeni bozan kullanıcıyı operatörlerimize ya da adminlerimize şikayette bulunabilirsiniz.

* 7) Diğer kullanıcıların kişisel bilgisayarlarındaki özel bilgilerine, programlara veya dosyalarına zarar verecek bilgi veya programlar paylaşıma açılamaz ve bu tür programlar kullanılamaz.

* 8) Adminler gerek gördükleri hallerde kullanıcıların nicklerini yasaklama, hakkına sahiptir.

* 9) Kanallarda Clone,Trojan,Bot v.b. bulundurmak, sunucu genelinde başka server, servis sağlayıcı,web site reklamı yapmak, kanal topiclerinde IRC/Web Reklamı yapılamaz.

* 10) (#Help) kanalı dışında verilen anlamını bilmediğiniz komutları kullanmayınız.

* 11) Sunucumuz üzerinde IRCop,Global operatör ve Adminler de dahil olmak üzere hiç kimseye nickinizin infosunda yer alan mail adresinizin şifresini, nickinizin şifresini vermeyiniz.

* 12) Tüm kullanıcılar adminden gelen uyarıları dikkate almalı ve bunlara uymalıdır.

* 13) 18 yaşından küçüklerin, velileri ya da vasilerinden izin almaksızın siteye girmeleri, bilgi sunmaların’dan sitemiz sorumlu tutulamaz.

* Turkarkadas.Com, yukarıda belirtilen kurallara uyulmadığı takdirde gerekli müdahalelerde bulunma, kullanıcıyı sohbetten çıkarma ve sohbet odalarını kapatma hakkını elinde bulundurmaktadır.

Web sitemize giriş yapan tüm kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar