Kul Hakkı Nasıl Ödenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kul hakkına giren kişinin yapması gerekenler.

Her hangi bir şekilde kul hakkına giren kişilerin bu dünyada hak sahiplerinden helallik almaları gerekmektedir. Kul hakkı yemek büyük günahlardandır ve Allah her günahı affetse de kul hakkına affetmemektedir. Kul hakkı yiyen kişinin günahının affedilmesi için hak sahibinin mutlaka hakkını helal etmesi gerekir.

Adam öldürerek kul hakkına giren kişinin ise vefat eden kişinin velisinden helallik alması gerekir. Hak sahibinin velisi affetmeyebilir veya affetmek için karşılığında bir şeyler isteyebilir. Kul hakkı ödeme konusu zorlu bir süreç olsa da bu dünyadan helallik almadan gidilmesi ahiret hayatını zorlaştıracaktır.

Kul hakkı nasıl ödenir konusuyla ilgili birçok yapılması gerekenler olmasına rağmen sürekli olarak hak sahibi için dua edilmeli ve onun adına sadakalar verilmelidir. Kul hakkına girme büyük günah olup ve bu günahın affedilmesi kolay olmadığı için ahir zamanda bu konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar