Kertenkele Diyanet Atışması

Sponsorlu Bağlantılar

Kertenkele dizisi hakkında Diyanet Başkanlığından yapılan açıklamada, Kertenkele dizisinde “sahte imam” karakteriyle yansıtılan tiplemeyle ilgili izleyiciler tarafından yoğun şikâyet edildiği din adamları tarafından bildirildi.

Dizide sergilenen karakter sahte imam rolüyle, toplum önünde saygınlığı olan din görevlilerini kötü örnek olarak sergilediği belirtilen dizide daha önceki dönemlerde kaldığını düşündüğümüz bu tarz senaryoların cübbeyle, sarıkla ve bu kıyafetlerin taşıdığı değerleri küçük düşürücü tiplemelerle bir dizide canlandırılması onaylamamakla birlikte asla böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade ettiler. İmamın sosyal ortamdaki yeri ve rolü hakkında gerçekliği tahrif ederek ortaya konan bu tipleme karşısında başta ATV kanal yöneticileri olmak üzere ilgili makamların gerekli duyarlılığı göstereceğinden kuşkumuz yoktur. Geçmişte yaşadığımız acı hatıralar hala unutulmamışken, dini değerlere saygıda bir seviye kazanan yayın hayatımızın tekrar bu seviyenin altına inmesini, en hafif ifadeyle dikkatsizlik ve özensizlik olarak değerlendirmek istiyoruz.

Diyanet başkanlığının açıklamaları sonrasında bu tür senaryolarda İslam’ın temel esaslarını unutmadan düzeltileceğini düşünen Diyanet başkanlığı diziyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Hâlbuki biraz daha objektif olarak konulara bakabilsek konunun aslında bir mizahtan öte olmadığı anlaşılabilir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar