Kan Vermenin Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Her sene yüzlerce kişinin kaza veya hastalıktan dolayı kana ihtiyacı bulunmaktadır.Türkiye’de kan verenlerin oranı nüfusun % 1 kadar az bir kısımdır.Kan vermek aslında sadece hayat kurtarmak anlamına gelmez.Kan vererek kendi sağlığınızı korumuş olursunuz.

Kan bağışı yapmak için kilonuzun 50 kilo üzerinde olmalı , önemli bir sağlık sorunu bulunmayan , hemoglabin ölçümünün normal seviyede olan 18 ile 65 yaş arasındaki herkesin kan verebilir.Kan bağışığı en fazla senede 4 kere yapılabilir.

Kan vermenin faydaları ise kan verdiğimiz taktir de kan yapan organlar uyarılır bu sayede kan yapılmaya başlar ve bu sayede kan hücrelerimiz yenilenir.Psikolojik olarak insanda bir huzur ve rahatlama olur.Çünkü bunun nedeni başına bir kaza ve hastalandığında kendisne kan verecek insanların olduğunu düşünerek huzur bulur ve düzenli kan bağışı yapar.
Kan bağışı yaparak kan grubunu , kan sayımını ve kan yoluyla buluşabilecek bir hastalığının olup olmayacağını ücretsiz olarak öğrenerek aslında düzenli olarak kendinizi kontrol etmiş olur.Ne kadar çok kan veren kişilerin artması , ülkemizin sağlık düzeyinin olumlu yönünde yükselişine neden olmaktadır.
Ayrıca senede en az iki kere kan veren insanların vücudu yenilenir ve güzelleşir.Siz kan vererek hem kendi sağlığınızı korur iken hem de başlarına can vermiş olursunuz.Kan verme konusun da hem bu bilinçin de olalım hemde çevremizdekileri bilinçlendirelim.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar