Kadir Gecesi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadir Gecesinin önemi, zamanı ve ibadeti.

Kadir gecesi 3 aylardan sonuncusu olan ramazan ayı içerisindedir. Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim indirilmeye başlandığı için Kur’an da bir ayette bu ayın Müslümanlarca ne kadar önemli olduğu geçmektedir. Kur’an-ı Kerimde bin aydan daha hayırlı olan ‘ Kadir Gecesi ’ bu aydadır denilerek bu ayın önemini göstermektedir. Kadir gecesi ne zaman? Kadir gecesinin tam olarak ne zaman olduğu belli değildir.

Ramazan bayramından don on günü içerisindedir. Kadir gecesi tarihi diyanet işleri tarafından miladi takvime göre belirlenir. Ülkemizde bu gibi dini günler diyanet işleri tarafından açıklanır.

Açıklanan bilgiye göre bu yıl kadir gecesi yirmi üç Temmuz iki bin on dört Çarşamba günü dini takvime göre bu tarihe denk gelmiştir. Peki, kadir gecesi ibadeti nasıl yapılır? Kadir gecesi Müslümanlar için çok önemli bir dini gün olduğu için bu gecede yapılacak ibadet de o kadar önem kazanır. Bu gecede namaz kılarak, tövbe ederek, Kur’an-ı Kerim okunarak ve bol bol dua ederek geçirmeliyiz.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar