Kadın Hastalıkları Kanserleri

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde kanser hastalığı hızla yayılırken Kadınlarda da durum farklı değil. Kadınlık organlarının her birinde bazen değişik kanser vakaları görülebilmekte. Bu tip kadınların üreme organlarında meydana gelen kanser türlerinin bir kısmı erken teşhis sayesinde tedavi edilebilip ölümcül ya da kalcı hasarlar vermeden hastalıktan kurtulabilmektedir. Ama bir çok kanser türünde olduğu gibi kadın hastalığı kanserlerinde de hastalık ilerlemiş olduğunda tedavi şansı azalmakta ve ölümcül risk artmaktadır. Bugüne kadar kadınlık organlarında en çok görülen kanser türleri ise sırasına göre şöyledir.
1. Vulva (vajina veya hazne girişi)
2. Vajina (hazne)
3. Serviks (rahim ağzı)
4. Uterus (rahim)
5. Endometrium (rahim içi)
6. Tuba uterina (tüpler)
7. Over (yumurtalık)
Görüldüğü gibi kadınlık organlarının hemen hepsinde kanser türleri görülebilmektedir. Bunda genetik bağlantıların etkisi olmak ile birlikte sağlıksız beslenme stres ya da cinsel rahatsızlıkların da etkisi olabilmektedir. Her kadın sağlığı açısından bir jinekoloğa görünüp 6 ayda bir düzenli kontrolden geçmelidir. Bu sayede hastalıklara karşı önlem alınabilir ve erken teşhis şansına erişilebilir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar