iPhone 6’yı robotlar!

Sponsorlu Bağlantılar

Çok büyük bir kitleye sahip olan ve iPhone marka akıllı telefonlarının 6. sürümünü piyasaya sürecek olan Apple’dan şok bir açıklama geldi.
Apple’ın yaptığı açıklamaya göre iPhone 6‘nın yapımı sırasında ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları gidermek ve daha sağlıklı üretim yapmak adına iphone 6’nı yapımını robotlara devredebileceklerini açıkladı.
iphone 6 ne zaman çıkacak gibi soru işaretlerinin döndüğü ortamda böyle bir açıklama çoğu kesimi meraklandırırken, çoğu kesimden de olumsuz görüş topladı.

Brezilya ve Çin odaklı olarak üretimine başlanan ve bu yıl bitmeden piyasaya sürülmesi beklenen iPhone’un üretimi sıkıntıya girdi. Çinli yöneticiler tarafından yapılan eleştiri ve araştırmalarda, piyasaya damga vurmasının beklendiği ve çok büyük çabalar ve yeniliklerle gelecek olan iPhone’un üretiminde yetişkin olmayan çocukların görev aldığı söylenmekte.
Titiz çalışılması gereken üretim aşamasında yetişkin olmayan ve daha önce bu alanda uzmanlaşmamış işçiler ile çalışmak istemeyenler Çinliler, olaya dur dedi. Olaylar üzerine iPhone markasının en büyük üreticisi olan Foxconn firmasının yetkilileri durumlar böyle ilerlerse iphone 6 üretiminin robotlara bırakılacağını söyledi.
Olası robot sisteminde 10.000 kadar işçinin işinden olacağı da ayrı bir nokta.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar