iPhone 5C’den beklenmeyen çıkış!

Sponsorlu Bağlantılar

Büyük ümit ve hedeflerle yeniden tasarlanarak üretilen, iPhone’un ”gençler için” diyebileceğimiz sürümü iPhone 5C bu zamana kadar götürdüğü başarısızlık serüvenini beklenmedik bir ilke bozdu.

iPhone serisinin tamamını ele alır, diğer sürümler ile 5C’yi karşılaştırırsak tam bir hüsran olduğunu görebiliriz. Hem satış açısından hem de teknik açıdan ele aldığımız iPhone 5C’nin beklenileni karşılamadığı ve yetersiz kaldığı ortada. Üreticilerin en büyük hatası olarak gösterilen sürüm Avrupa ülkeleri satış piramidinde ilk 10’a bile girememişti.

Fakat beklenmedik bir gelişme yaşarak geçtiğimiz Haziran ayında İngiltere, İskoçya ve İtalya’da iPhone 5C satışları şaşırtıcı bir şekilde iPhone 5S, Samsung Galaxy 5S gibi marka ve gelişmiş sürümleri geride bırakarak satışlarda başa oturdu.

iPhone 5C satışlarının nasıl bir anda bu kadar yükseldiğine, kendi üst sürümü olan 5S, farklı bir marka olarak karşılaştırmaya alındığında ezici bir fark ile geride kaldığı Samsung Galaxy 5s gibi akıllı telefonları nasıl geride bıraktığına yorum yapılamıyor. Şüphesiz ki uğradığı hüsrana karşın satışları arttırmak için yoğun bir şekilde 5C üzerine reklâm çalışmaları yürüten Apple, bu konuda başarıya ulaştı. Kısa süre önce üretimini durdurmayı düşündüğü telefon şimdi liste başı.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar