Hastalık ve Tedavi Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Hipertansiyon

Hipertansiyon Hipertansiyon tansiyonun yüksek değerlerde seyretme hastalığıdır. Hipertansiyon çok büyük ölçüde genetik olduğu gibi kimi durumlarda ailesinde olmayan bireylerde de görülebilen bir rahtsızlıktır. Hipertansiyonun başlıca nedenleri stres, dengesiz beslenme, şeker rahatsızlığı ya da tansiyonu tetikleyen diğer vücut bozukluklarıdır. Hipertansiyonu olan bir hasta stresten uzak durmalı, dengeli beslenmeli ve özellikle tuz tüketiminden kaçınmalıdır.

Kanser

Günümüzde ölümcül açıdan bir çok insanın hayatına son veren kanser hastalığı malesef her geçen gün dünyada daha da yayılmakta. Tam olarak tedavisi bulunamayan ve insan metabolizmasını alt üst eden kanser hastalığında vücudun herhangi bir dokusunda meydana gelen istem dışı hareketlenmelerin etkisi mevcut. Kanser hastalığı genetik olduğu gibi kişisel olarak d görülebilen bir hastalık. Özellikle yanlış beslenme seçimi stres hava kirliliği kimyasal maddeler maruz kalma gibi bir çok neden meydana gelen kanser bir çok türü ile de insanların bir numarası baş belası durumunda. Günümüzde en çok görülen kanser türleri ise akciğer lenf kan lösemi gibi kanser türleri.

Verem

Halk arasında ince hastalık diye de bilinene verem eskiden ölümcül bir hastalık olsa da artık gelişen tıp sayesinde ilaç ve senatoryum tedavisi ile iyileştirilebilen bir hastalık olmuştur.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar