Hamilelikte Sigara Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Sigaranın zararlarını anlatmaya gerek yok sanırım. Yıllardır sigaranın zararları hakkında seminerler verildi ve verilmeye devam ediliyor. Ancak sigaranın hamile kadınlara verdiği zararlar tam olarak işlenmemekte ve bilinmemektedir. Hamilelik döneminde ki bir kadının sigara kullanması kendi sağlığından ziyade bebeğinin sağlığını ciddi derecede etkilemektedir. Hamile bir kadının sigara kullanması doğum sırasında düşük yapmasında ya da bunun gibi hamilelikte normal olmayan durumların meydana gelmesine neden olmaktadır. Gelin sigaranın hamile kadınlar üzerinde ki etkisini maddeler halinde inceleyelim.
1) Bu dönemde sigara kullanımı düşük riskini tam 4 kat ileri götürmektedir.
2) Bebeğin erken dünyaya gelmesine de ciddi anlamda sebebiyet vermektedir.
3) Kadınların bu dönemde ki su keselerinin açılma riski bulunmaktadır. Ancak bu sigara kullanımı ile daha rastlanılabilir olmaktadır.
4) Genital bölgelerde kanamalar sebebiyet vermektedir.
5) Bebeğin ölü doğmasına yol açabilmektedir.
6) Doğum sonrasında bebeğin alması gereken anne sütünün salgılanamamasına neden olabilmektedir.
7) Bebeklerin gelişiminde ki en önemli unsur anne sütü olmaktadır ve anne sütü bu önemini içerisinde barındırdığı C vitamininden almaktadır. ancak sigara kullanımı anne sütünde bulunan C vitamini ortadan kaldırmaktadır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar