Hamilelikte Diş Bakımı

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelikte Diş Bakımı

Anne adayları hamilelik döneminde vücutlarında oldukça fazla değişikliğe rastlarlar. Bebek gelişimi ilerledikçe vücutta hassaslaşmalar artar. Bu hassaşlaşmalardan biride diş etlerinde meydana gelir. İstatistiklere göre kadınlarda diş çürümeleri ve diş sorunları en çok hamilelik döneminde artma gösteriyor. Bunun nedeni olarak bebeğin gelişimi için annenin aldığı kalsiyum miktarının büyük çoğunluğunun harcanması olarak söyleniyor.

Bilindiği gibi sağlıklı dişler için kalsiyumun önemli bir etmen. Ayrıca vücuttaki florür ve sodyum sayesinde diş etleri beslenmekte. Fakat bebeğin gelişim esnasında bu kaynaklarının bir çoğunun paylaşılması anne adaylarında diş sorunlarına neden oluyor.
Diş hekimleri bu dönemlerde diş sağlığına ekstradan önem gösterilmesini ve mutlaka günde 2 kez dişlerin fırçalanmasını öneriyorlar.

Bunun yanında diş ipi ile yapılacak ekstra bakımlarla anne adayları hamilelik esnasında da sağlıklı dişlere sahip olabilir.
Diş çürükleri tedavi edilmediğinde bebeğin sağlığına kadar etki edebiliyor. Bu yüzden diş çürüğüne rastlanan anne adaylarının vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvurup ağız ve diş bakımlarını yaptırmaları tavsiye ediliyor.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar