Hamilelikte Beslenme

Sponsorlu Bağlantılar

insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için en önemli faaliyet beslenme olmaktadır. Ancak insanlar bu zorunlu faaliyeti gerçekleştirirken dikkatli olmaları gerekmektedir. İnsanlar bu zorunlu faaliyeti kendi sağlıkları için gerçekleştirirken, hamilelik döneminde ise hem kendileri hem bebekleri için gerçekleştirmektedirler. Kadınların beslenmelerine en çok dikkat etmesi gereken dönem bu dönem olmaktadır. Aksi taktirde beslenmesine dikkat etmeyen kadınların çocuklarında ciddi rahatsızlıklara rastlanabilmektedir.

Kadınlar için bu dönem kendileri için çok önemli ve özel olmaktadır. Hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak değişime uğranan bu dönemde, beslenme önemli yer tutmaktadır. Hemen bir örnek verecek olursak hamile olan bir kadının, hamile olmayan kadınlara göre günlük 300 kalori daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır. Hamilelik döneminde mühim olan bir konu da kalori konusu olmaktadır. Bu dönemin ilk aylarında kalori ihtiyacı çok düşük olsa da 3 aydan sonra bu ihtiyaç büyük bir hızla artacaktır.

Hamilelik döneminde alınması gereken normal kilo 11-13 olmaktadır. Alınan bu kiloların üçte biri bebeğe gitmektedir. Kalan kilolar ise annenin bünyesine yerleşmektedir. Anne adayları bu dönemde günde bir öğün A vitamini, iki öğünde C vitamini almaları gerekmektedir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar