Güneş Yanığına Yoğurt

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gerek tatillerimiz de gerekse dışarıda çok kalmamız nedeniyle güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalıyoruz ve bu nedenle güneş yanıklarımız oluşuyor.

Uzmanların tespit ve açıklamalarına göre doğrudan güneş ışığına maruz kalan ve özellikle tatil sırasında yanan kişilerin uyguladığı yoğurt tedavisi yararın aksine zarar getirmekte. Güneş yanığına yoğurt tedavisi öneren ve uygulayan büyüklerimizin bu yöntemi çok fazla tutmadı.

UVA ile UVB adı verilen ışınlara direkt olarak maruz kalan özellikle beyaz tenli kişilerin cilt kanserine yakalanma olasılığı çok yüksek. Halk arasında en yaygın tedavi biçimlerinden olan yanık bölgeye yoğurt ve diş macunu uygulayan kişilerin yanılgıda olduğunu ve bu bölgelerde oluşabilecek enfeksiyon tehlikelerini tetiklediği, enfeksiyon riskini arttırdığını belirten doktorlar; ilk olarak ışınlardan dolayı oluşan kızarık, su toplamış veya kabarmış bölgelere soğuk tedavisi uygulanması gerektiğini ve hemen ardından hekime başvurularak onun talimatları doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini vurguladılar.

Her yanık çeşidinin aynı olmadığı ve güneş yanıklarının birinci dereceye kadar ulaşabildiği, hekim kontrolünde olmadan ilaç kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar