Gebelikte Yoga

Sponsorlu Bağlantılar

Birleşme ve bütünleşme anlamına gelen Yoga; insanlar tarafından rahatlamak ve gevşemek için yapılan davranıştır. Yalnızca gebelikte değil; hayatımızın her alanında, her yaşında rahatlamak ve gevşemek için yoga yapabiliriz.
İnsanları günlük stresten ve sıkıntıdan uzaklaştırarak huzurlu bir beden ve ruh veren yoga; gebelikte de uygulanabilir.

Gebelikte yoga uygulamak; içerisinde bulunduğu durumdan ötürü strese giren, rahatsız hisseden anne için rahatlatıcı ve huzurlu bir etkinlik olacaktır. Gebelikte spor faaliyetleri arayan ve spor ile rahatlamaya, dinç kalmaya çalışan anneler için bu hislerin tamamını karşılayabilecekleri etkinlik olarak Yoga’yı gösterebiliriz.

Yararlarından başlıcalarını şöyle listeleyebiliriz: kasları daha kuvvetli kılar ve esneklik kazandırır, anne kendisini fiziki anlamda daha rahat eder ve Yoga sayesinde motive olmuş, pozitif hisseder, gebelik sırasında annelerin kaçınılmaz sorunu olan kilo alma olayını düzenlemenize fayda sağlar ve daha sağlıklı geçmesini sağlar, sırt ve bel ağrısı çeken anne adayları için rahatlatıcı bir rol oynar ve bu bölgelerin rahatlamasını sağlar, Yoga esnasında nefes kontrolü de sağlandığı için doğum zamanında gebeliğinde yoga yapan ve gebeliğinde yoga yapmayan anneler arasında bir rahatlık farkı olacaktır.

NOT: Gebeliğe yoganın faydaları için direkt olarak alanında uzman doktorlarınızdan daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar