Faranjit Hastalığı

Sponsorlu Bağlantılar

Farenjit nedir sorusunu cevabını bilgimiz dairinde verelim. Farenjit, ağız ve burun boşluğunun arka tarafında bulunan boşluğun farinks bölümünün iltihaplanmasına verilen addır. Genellikle kışın havaların soğumasıyla boğaz kısmına mikrop ve bakterilerin bulaşmasıyla oluşmaktadır. Peki, neden farenjit oluruz. Boğazın arka bölümü mikroplara ve ısıya karşı hassasiyeti daha fazladır.

Bu hastalığın yani farenjit tedavisi nasıl yapılmalıdır. Doktorlarımız genellikle antibiyotik tedavisini uygun görmektedir. Uygulanan antibiyotik tedavisi virüsler konusunda başarılı olmasa da bakteriler konusunda kesin çözümdür. Hastalığın iyileşme süresi daha da hızlanmış olur antibiyotik kullanımıyla.

Farenjit hastalığından korunmak için sigara alkol gibi boğaz bölgesini tahriş edecek maddelerden uzak durmalıyız. Boğazı tahriş edici unsurlardan bir tanesi de boğazı temizlemektir. Kronik farenjitlerde tedavi süresi daha da uzamaktadır. Sağlığımızın önemini ancak onu kaybedince anlayabiliyoruz. Sağlığımızı kaybetmeden önce sağlam tedbirler alınmalıdır. Boğazın tahriş olmasının sebeplerinden bir tanesi de bidemizde bulunan hastalıklardan kaynaklanabilir. Reflümüz var ise zamanla boğaza gelen asit bu bölgeyi tahriş de edebilir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar