En Hızlısı Chrome Seçildi

Sponsorlu Bağlantılar

En Hızlısı Chrome Seçildi

Bilindiği gibi birçok internet tarayıcısı var. İnternet Explorer Windows tabanlı olduğundan özellikle 2000 li yılların başına kadar bu konuda bir nevi tekeldi ama özellikle Mozilla’nın çıkışından sonra explorer’ın tahtı sallanmaya başladı.
Explorer’ın kullanışlı ama yavaş yapısı, toolbar eksikliği yarıca güncellemeler neticesinde teknolojinin gerisinde kalması piyasaya farklı tarayıcıların çıkmasına neden oldu.

Google destekli Chrome’da bunlardan birisi. Yapılan araştırmalara göre dünyada Explorer ve mozilla’dan sonra en çok kullanılan 3. tarayıcı olan Chrome son yapılan sadece tarayıcıların hızını baz alan araştırmada diğer 2 rakibini geride bırakarak birinci oldu.
Pc,Mac ve akıllı tabletlerden yardımı ile bu ölçümü yapan Techno-Labs şirketi Chrome’un rakiplerine fark atarak birinci olduğunu söyledi
Listenin 2. sırada ise Opera yer alırken Mozilla ve Explorer ise daha geriden geliyor.

Chorem’un bu başarısında google’ın şirket olarak Chrome’a büyük bütçeler ayırmasının da etkisi var. İnternetin her sektöründe tekel olmak için çalışan google’ın tarayıcı olarak dünyada 1 numara olmanın kendilerini hedefe ulaştıracak etmenlerden birisi olduğunun farkında. Bu sayede de Chorme’a devamlı yatırım yapıyorlar ve tarayıcı teknolojik gelişmelere paralel olarak güncen ve hızlı tutuyorlar.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar