Dövme Kanser Yapar Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Dr. Barış Çakır’ın yorumlamalarına göre bu güne kadar dövmeyle ilgili gelişmiş bir cilt kanseri görülmemiştir. Dövmeler insanlar üzerinde cilt kanserine neden olabilir diyebilmek için arasındaki ilişkilerin anlatıldığı makaleleri ve bilimsel metinleri inceleyerek düşüncelerini bilimsel sonuçlara dayandıran Dr.Çakır; cilt kanseri olan insanların genellikle güneş altında uzun süre kalan açık tenli insanların olduğunu tespit etmiştir.

Bilimin bir olaya tanı koyabilmesi ve bunu kabul görebilmesi için istatistiklere dayandırılması gerektiğini ve bilimin istatistiklerden oluştuğunu dile getiren doktorumuz yapılan milyonlarca dövmenin arasından çıkan 40-50 cilt kanseri vakasını dövmeye yormak için yeterli olmadığını belirtmiştir.

Dövme cilt kanseri yapar mı sorusuna cevap arayan okuyucuların tek noktaya bağlı kalmaması ve cilt kanseri dövme ilişkisii hesap etmesi gerektiğini de alanında uzman doktor Barış Çakır vurgulamıştır.

Ayrıca dövmeyi sevmeyen ve desteklemeyen kesimlerce, yapılmasının önüne geçmek için bu tarz söylemlere sıkça yer veren ve halkın kafasında olumsuz yer ettirilmesini sağlayan tarafların da bu konuda çok etkisinin olduğunu belirterek bu konudaki ilişkilendirmenin ultra viole ışıklarıyla yapılabileceğini belirtmiştir. Bilimsel açıdan veriler yetersiz görüldüğü için ”Dövme bilimsel olarak bakıldığında kanser yapmaz.” açıklamasını da yapabiliyor.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar