Diş Ağrısı İçin Uyarılar

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle belirtilmeli ki diş ağrılarının kesin çözümleri diş tabiplerine giderek öğrenilebilir ve uygulanabilir. Ancak birkaç uygulamayla olası diş ağrılarınızı, diş hekimlerine gidene dek bastırabilirsiniz. Öneriler de diş hekimleri tarafından yapılmıştır.

-) Sirkeli ve tuzlu suyla yaptığınız gargaralar diş etlerindeki bakterileri öldürerek dişinizi geçici olarak uyuşturur ve şişliğini alır. Dezenfektan etkisi verir.

-) Ağrının olduğu bölgeye buz uygulamanız ağrınızı geçici olarak dindirecektir.
Buzu direkt olarak uygulamamanız tavsiye olunur.

-) Onlarca yararı olan sarımsağın bakteri öldürme gibi bir etkisi de vardır. Çürük dişinizin üzerinde bekleterek ağrıya neden olmuş bakterileri öldürebilirsiniz.

-) Bağışıklık sisteminize de etkisi olan Çörek Otu, düzenli kullanıldığında sisteminizi kuvvetlendirdiği için ağrıya neden olan etkenleri ortadan kaldırabilmektedir.
Uyuşturucu özelliği yoktur, yalnızca ağrıya neden olan nedenlere etki eder.

-) Karabiber tedavisi. Karabiberin güçlü bir anti bakteriyel etkisi vardır. Diş ağrılarının azalmasında büyük etkisi vardır. Doğal bir antibiyotik olarak nitelendirebiliriz.

-) Zerdeçal: Diş ağrısının olduğu bölgeye direkt uygulanmaz. Su ile karıştırılır ve hamur haline getirilerek yeni hâli dişin üzerine uygulanır. Anti bakteriyel etkiye sahip bu karışımın ağrı giderici özelliği vardır.

Diş sancılarınızı bu yöntemlerle bastırabilirsiniz. Ancak tam anlamıyla diş sancısı nasıl geçer sorusunun cevabı için doktorlarınıza başvurmalısınız.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar