Çocuklarınıza İlgi Gösterin!

Sponsorlu Bağlantılar

İş temposu, yoğun çalışma saatleri gibi nedenlerden ötürü çocuğunu ilgisiz bırakan, yeteri kadar vakit ayıramayan ailelerin çocukları psikolojik ve biyolojik olarak sağlıksız büyüyor.

Çocuğa nasıl ilgi gösterilir, gibi sorular sormak yerine; çocuklarınızı tanımak ve kişiliklerine göre davranmak çocuğunuzun geleceği için daha kârlı olacaktır.

Bilimse olarak; Harvard Üniversitesi Çocuk Gelişimi Merkezi tarafından yapılan araştırmalar sonucu evlerinde ilgi görmeyen çocukların beyinleri istemsiz olarak da olsa stres hormonlarını salgılıyor ve hem psikolojik olarak etkileniyor, hem de beyin bu tarz bir işleve giriştiği için beyin geriliği yaşandığı tespit edilmiştir.

Bebekler üzerine yapılan araştırmalarda ortaya çıkan gerçeklerden birisi de çocukların konuşamasa dahi bir şeylerini hafıza attığını ve onları yorumladığı, kişiliklerine kattığı ortaya çıkmıştır. Herhangi bir çocuğun merak uyandırdığı, incelediği bir objeyi (konuşamayan çocuklar için) incelemelerinin iyi bir şey olduğu ve merak uyandıran çocuğun engellenmemesi gerektiği söylenmektedir. Çocukların konuşamadıkları zamanlarda ilgi gösterdikleri ve inceledikleri objelerin ilgiyi ve iletişimi geliştirdiği çocuk psikolojisi açısından bu yönde desteklenerek devam ettirilen uygulamaların Avrupa’da uygulanmaya başlandığı belirtildi.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar