Çantalarınızı Çapraz Asın

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların en önemli aksesuarlarından çantalar; estetik, görünüş olduğu kadar güvenlik gibi etkenlerin yanında sağlığınıza da etkiyor.

Estetik haz ve kıyafet uyumu için düz asılan çantalar, güvenlik açığının yanında, sağlıksal anlamda da kemik yapınıza karşı olumsuz etkiler yaratıyor.

Prof.Dr.Esat Kıter tarafından yapılan araştırma ve açıklamada her ağırlığın insan iskeleti için bir etkisi olduğunu ve günlük olarak çanta taşıyan kadınların bundan daha fazla etkilendiklerini belirtmiştir. Vücut ağırlığınızın %20’sini geçmemeli diyerek kemik sisteminiz için taşımanız gereken ideal çanta ağırlığınızı belirtmiştir. Kemik sisteminize etkileri yanında boyun, omuz ve sırt bölgenizde ağrıya sebebiyet verecek etkiler de yaratmaktadır.

Ayrıca Prof.Dr. Esat Kıter; halk arasında bilinen ve tamamiyle yanlış olan çanta taşımanın kaslara faydası konusuna da değindi. Çanta taşımanın kaslarınızın için hiçbir getirisi olmadığını aksine asimetrik bir ağırlık olduğu için kemik sisteminize zararı olduğunu belirtti.

Bu sıkıntının aşılması için önerisi ise, başta da belirtildiği gibi çantalarınızı çapraz olarak taşımanız ve vücut ağırlığınızın %20’sini geçirmemeniz.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar