Bazı Hastalıklar Ve Tedavileri

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde birçok hastalık olduğu gibi bazı hastalıkların görülme olasılığı fazladır. Bu hastalıklar insan yaşamında yakalanması kolay rahatsızlıklar olduğundan gündelik yaşam içinde birçok insanda görülmektedir. Şimdi o hastalık türlerinden bazılarını inceleyelim.

ALERJİK HASTALIKLAR

Alerjik hastalıklar genellikle kişinin doğuştan her hangi bir besin maddesine ya da maddeye olan aşırı duyarlılığından meydana gelir. Yumurtaya bağlı alerji domates alerjisi, tatlılara bağlı alerji polen alerjisi gibi birçok çeşidi vardır. Genellikle dozu çok şiddetli olmaz ama maddeye karşı oldukça hassas bünyelerde kimi zaman tıbbi müdaheleye sebep olabilir

SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI

Solunum sistemi hastalıkları başta grip ve nezle olmak üzere özellikle kış aylarında görülen rahatsızlıklardır. Bu hastalıklardan dengeli beslenme ile korunulabilir. Ayrıca akciğer rahatsızları kalıtsal olduğu gibi üşütme bazlı da olabilir. Örnek olarak zatürre dünyada en çok rastlanılan hastalıktır. Ayrıca Astım’da özellikle çocuklarda çok sık görünmekte olan bir hastalıktır. Tam olarak tedavisi olmadığından kişi hayatı boyunca ilaç tedavisi ve beslenme yolları ile hastalık ile yaşamayı öğrenmelidir.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar