Araştırma Gemileri Ve Türkiye

Sponsorlu Bağlantılar

Ülke olarak zor günler geçirmekteyiz. Bu zor günler içerisinde bir de geçmiş yıllarda yapılan hatalar yüzümüze vurmaktadır. Son dönemler de Rumların Akdeniz’de petrol aradığı bilinmektedir. Onların bu aramaları yapabilecek donanıma sahip gemileri bulunurken bizim ülke olarak toplam araştırma gemisi sayımız sadece 3 gibi bir rakamda kalmaktadır.

Yıllar öncesinden kalan ve oldukça yetersiz donanıma sahip gemiler ile Akdeniz’de gerekli araştırmaları yapabilmek ciddi bir beceriye sahip olmayı gerektirecektir. Yabancı kaynaklı bazı haber ajanslarından elde edilen bilgilere dayanarak Rumların çoktan bölge üzerinde petrol bularak işletmeye koydukları sonucunu da elde edebiliriz.

Biraz önce bahsettiğimiz zorlukları İsrail ile diplomatik kriz haline gelen heron konusunda da görmek mümkündür. Her ne kadar araştırma gemileri konusunda mutlu haberler elde edemesek de iha konusunda bazı sevinçli haberleri bulmak mümkün olmaktadır. Tamamen türk yapımı olan ve anka ismi verilen insansız hava aracı sayesinde İsrail ve yabancı kaynaklara olan bağlılığımızın ciddi oranlarda düşeceği tahmin edilmektedir.

Bilgi ve araştırmanın en değerli hazine olduğu şu günlerde daha fazla bilgi için daha fazla çalışmak gerektiğini unutmamalıyız.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar