Android L batarya dostu olacak!

Sponsorlu Bağlantılar

Birkaç zamandır teknoloji ve akıllı telefon gündemini kaplayan, üzerinde tartışmaların devam ettiği Android L sürümü bu yıl içerisinde bekleniyor. Android L sürümü ile gelecek en önemli özelliğin, akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunu olan batarya problemine çözüm niteliğinde olacağı düşünülmekte.

Mynet Teknoloji’de yapılan açıklamalara göre Andorid L sistemi hazır, üstelik giriş ekranına kadar olan görüntülere ulaşabilen, bunları inceleyebilenler bile var. Ancak en yetkili ağızdan, Ars Technica’dan yapılan açıklamalara göre; yeni sürüm üzerinde yaptıkları testler sonucu, Android L sürümünün en büyük sıkıntı olan batarya sıkıntısını gidereceği ve tamamen batarya dostu odaklı çalıştığı belirtildi. Testlerde gösterdiği pozitif eğilimler ve batarya kullanım ölçütüyle ele alınan Android L, kesinlike diğerlerinden farklı olarak gelecek.

Önceki sistemlere göre %36 daha fazla performans gösteren ve bataryanızın %15’in altında düştüğü andan itibaren telefonun kapanmaması için kodandığı akıllı sistem ile çalışmaya başlayan Android L, o andan itibaren telefonun kapanmaması için elinden geleni yapacak ve maksimum düzeyde açık kalmasını sağlayacak.

Android L nin olumsuz yönü olarak ele alabileceğimiz, Whats App mesajlaşma sistemi bağımlısı kullanıcıları için en büyük sıkıntı ise %15 in altına inen batarya süresince Whats App programının çalıştırılamadığı. Henüz Beta sürümünde olan Android L’den bu hata kaldırılmaya çalışılıyor.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar