3 Ayların Önemi

Sponsorlu Bağlantılar

3 aylardaki mübarek geceler ve anlamları.

Hicri takvimin yedi sekiz ve dokuzuncu aylarının dini boyutu diğer aylara göre farklıdır. Recep, Şaban ve Ramazan ayları 3 aylar adıyla bilinmektedirler. 3 ayların önemi bilinmeli bu aylar en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

Açılan ellerin boş dönmediği Regaip kandili, namazın müjdelendiği Miraç kandili, Yaradanın affını esirgemediği Berat kandili ve bin aydan daha kıymetli olan Kadir gecesi 3 aylardaki geceler olarak bilinmektedir. Peki bu denli önemli olan 3 aylar ne zaman? 2014 yılında 3 aylar 30 Nisan itibari ile başlamıştır. İslamın beş şartından biri olan ve başlıca ibadetlerimizden bir tanesi olan oruçta 3 aylar içinde ki son ayda yani Ramazan ayında idrak edilmektedir. Bu aylarda ibadetlere daha fazla önem verilmeli daha hassas olunmalıdır. Bağışlanmanın güzelliklerin bol olduğu 3 aylarda bol bol el açıp dua edilmelidir.

Yani 3 aylar bir fırsat dönemi olarak düşünülmelidir. Olabildiğince faydalanabilmek gereklidir. Kkaranlığımızı aydınlatan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim de 3 aylar içerisinde indirilmeye başlanmıştır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar