3 Aylarda Neler Yapılmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

3 aylarda hangi ibadetler yapılmalıdır?

İlk olarak İslamiyette mübarek olan 3 aylar nelerdir bilinmesi gerekiyor. Recep, Şaban ve Ramazan olarak sıralanan 3 ayların boş geçirilmemesi ve ibadetle doldurulması tavsiye edilmektedir. 3 ayların içerisinde son derece mübarek olan kandil geceleri de bulunmaktadır. Bu kadar mübarek olan bu günlerde kişilerin zamanlarını ibadet ile geçirmesi manevi olarak son derece önemlidir.

Bu günlerde yapılan ibadetlerin sevapları artmakta ve kişilerin içleri manevi huzurla dolmaktadır. 3 aylarda ibadet edenlerin ibadetlerini artırmalı ibadet etmeyenleri ise bir an önce başlaması gerekmektedir. Bu aylarda Allah rızası için oruç tutulabilir, zekat bu aylarda verilebilir ve akıllara gelebilecek tüm ibadetler yerine getirilerek daha fazla sevap kazanılabilir.

3 aylarda neler yapılır sorusuna verilebilecek özel bir cevap yoktur. Kişilerin ellerinden geldiğince maneviyata yönelmeleri ve günlerini ibadetle dolu geçirmeleri gerekmektedir. En önemlisi ise günahkarların tövbe etmesi ve zaman kaybetmeden Allah’ın rızasını kazanmaları için son derece hayırlı aylardır.


Bir Cevap Yazın

Sponsorlu Bağlantılar
Web sitemizin kurulma amacı; siz kullanıcılarımıza sağlıklı bir ortamda sohbet etmeyi sağlamaktır. Turkarkadas.Com Olarak Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok sohbet seçeneği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar